Additional information
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 8 × 4 cm |
| Materials | Resin |
| Product | |
| Pack | Single |
| Theme | Fantasy, Figures, Sci-fi, Wargame |
| Scale | 28mm, 32mm |
| Scenography Wargame | Yes |
| Basing Bits | Wargame Scenery |
6,95€
In stock
*Please check our Privacy Policies to see how to we use your personal data.
*Por favor revisa nuestra Política de Privacidad para ver como tratamos tus datos personales
This bit contains a set of pipes and pipe fittings to decorate bases and complete industrial or urban scenery, including different types of joints, elbows,
reducers, hydrants, and pipe ends, providing a varied range of shapes and uses. Perfect for setting the scene in factories, sewers, alleyways, mechanical complexes, or scenes packed with technical detail and realism. As an extra, this bit can be enlarged in size and is compatible with styrene sections.
It contains 23 pieces.
AK BASING BITS are high-quality resin accessories designed to bring life to the bases of your miniatures and scenes. In a matter of seconds, they add story, depth, and richness to the miniature.
Este Bit contiene un conjunto de cañerías y conexiones de tuberías para decorar peanas y completar escenografía industrial o urbana, incluye distintos tipos de uniones, codos, reductores, bocas de riego y finales de tubería para disponer de un repertorio variado de formas y utilidades. Perfecto para ambientar fábricas, alcantarillas, callejones, complejos mecánicos o escenas cargadas de detalle técnico y realismo. Como extra este bit puede ampliarse en tamaño y es compatible con secciones de estireno
Contiene 23 piezas.
Los AK BASING BITS son accesorios de resina de alta calidad, pensados para dar vida a las bases de tus miniaturas y escenas. En cuestión de segundos, añaden historia, profundidad y enriquecen la miniatura.
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 8 × 4 cm |
| Materials | Resin |
| Product | |
| Pack | Single |
| Theme | Fantasy, Figures, Sci-fi, Wargame |
| Scale | 28mm, 32mm |
| Scenography Wargame | Yes |
| Basing Bits | Wargame Scenery |